The 2024 Lineup





Stage Map

Wednesday, October 9th

Delta Blues Museum Band

9:00am to 9:30am

Alyssa Galvan

9:45am to 10:15am

Harrell "Young" Rell with Miles Hoyt

10:30am to 11:00am

Pinetop Perkins Boogie Woogie Workshop Showcase

11:15am to 12:45am

Heavy Suga & The SweeTones

12:00pm to 12:55pm

Mathias Lattin Band

12:00pm to 12:55pm

Earl Banks

1:00pm to 1:45pm

Lamont Pearly

1:00pm to 1:45pm

DuWayne Burnside

1:10pm to 2:15pm

Keeshea Pratt Band

1:10pm to 2:10pm

Kenny "Beedy Eyes" Smith with Bob Stroger and Bob Margolin

1:10pm to 2:15pm

Big T & The Family Band with Miss Gladys

2:00pm to 2:45pm

Lucious Spiller

2:00pm to 2:45pm

Sweet Angel

2:30pm to 3:40pm

Rodney Block

2:35pm to 3:40pm

Sterling Billingsley Band

2:35pm to 3:40pm

Benny Turner

3:00pm to 3:45pm

Spoonfed Blues featuring Mississippi Spoonman

3:00pm to 3:45pm

Anson Funderburgh

4:00pm to 5:10pm

Joey Saye

4:00pm to 4:45pm

Reba Russell Band

4:00pm to 5:10pm

Vasti Jackson Band

4:00pm to 5:10pm

Zakiya Hooker

4:00pm to 4:45pm

Akeem Kemp Band

5:00pm to 5:45pm

Mark "Muleman" Massey

5:00pm to 5:45pm

Warm Up Wednesday

5:00pm to TBD

Ally Venable

5:30pm to 6:40pm

Marquis Knox with Special Guest

5:30pm to 6:35pm

Andy T Band

5:35pm to 6:45pm

Keith Johnson & The Big Muddy Band

6:00pm to 6:45pm

Sheryl Youngblood

6:00pm to 6:45pm

Larry McCray

6:55pm to 8:10pm

Bubba Sullivan Memorial Jam

7:00pm to TBD

Johnny Rawls

7:00pm to 8:00pm

Marcel Smith

7:00pm to 8:00pm

Thornetta Davis

7:00pm to 8:10pm

Carolyn Wonderland

7:10pm to 8:20pm

The Three Kings

8:30pm to TBD

Bobby Rush

8:40pm to TBD

Curtis Salgado

8:45pm to TBD

Thursday, October 10th

Delta Blues Museum Band

9:00am to 9:30am

Alyssa Galvan

9:45am to 10:15am

Harrell "Young" Rell with Miles Hoyt

10:30am to 11:00am

Pinetop Perkins Boogie Woogie Workshop Showcase

11:15am to 12:45am

Heavy Suga & The SweeTones

12:00pm to 12:55pm

Mathias Lattin Band

12:00pm to 12:55pm

Earl Banks

1:00pm to 1:45pm

Lamont Pearly

1:00pm to 1:45pm

DuWayne Burnside

1:10pm to 2:15pm

Keeshea Pratt Band

1:10pm to 2:10pm

Kenny "Beedy Eyes" Smith with Bob Stroger and Bob Margolin

1:10pm to 2:15pm

Big T & The Family Band with Miss Gladys

2:00pm to 2:45pm

Lucious Spiller

2:00pm to 2:45pm

Sweet Angel

2:30pm to 3:40pm

Rodney Block

2:35pm to 3:40pm

Sterling Billingsley Band

2:35pm to 3:40pm

Benny Turner

3:00pm to 3:45pm

Spoonfed Blues featuring Mississippi Spoonman

3:00pm to 3:45pm

Anson Funderburgh

4:00pm to 5:10pm

Joey Saye

4:00pm to 4:45pm

Reba Russell Band

4:00pm to 5:10pm

Vasti Jackson Band

4:00pm to 5:10pm

Zakiya Hooker

4:00pm to 4:45pm

Akeem Kemp Band

5:00pm to 5:45pm

Mark "Muleman" Massey

5:00pm to 5:45pm

Warm Up Wednesday

5:00pm to TBD

Ally Venable

5:30pm to 6:40pm

Marquis Knox with Special Guest

5:30pm to 6:35pm

Andy T Band

5:35pm to 6:45pm

Keith Johnson & The Big Muddy Band

6:00pm to 6:45pm

Sheryl Youngblood

6:00pm to 6:45pm

Larry McCray

6:55pm to 8:10pm

Bubba Sullivan Memorial Jam

7:00pm to TBD

Johnny Rawls

7:00pm to 8:00pm

Marcel Smith

7:00pm to 8:00pm

Thornetta Davis

7:00pm to 8:10pm

Carolyn Wonderland

7:10pm to 8:20pm

The Three Kings

8:30pm to TBD

Bobby Rush

8:40pm to TBD

Curtis Salgado

8:45pm to TBD

Friday, October 11th

Delta Blues Museum Band

9:00am to 9:30am

Alyssa Galvan

9:45am to 10:15am

Harrell "Young" Rell with Miles Hoyt

10:30am to 11:00am

Pinetop Perkins Boogie Woogie Workshop Showcase

11:15am to 12:45am

Heavy Suga & The SweeTones

12:00pm to 12:55pm

Mathias Lattin Band

12:00pm to 12:55pm

Earl Banks

1:00pm to 1:45pm

Lamont Pearly

1:00pm to 1:45pm

DuWayne Burnside

1:10pm to 2:15pm

Keeshea Pratt Band

1:10pm to 2:10pm

Kenny "Beedy Eyes" Smith with Bob Stroger and Bob Margolin

1:10pm to 2:15pm

Big T & The Family Band with Miss Gladys

2:00pm to 2:45pm

Lucious Spiller

2:00pm to 2:45pm

Sweet Angel

2:30pm to 3:40pm

Rodney Block

2:35pm to 3:40pm

Sterling Billingsley Band

2:35pm to 3:40pm

Benny Turner

3:00pm to 3:45pm

Spoonfed Blues featuring Mississippi Spoonman

3:00pm to 3:45pm

Anson Funderburgh

4:00pm to 5:10pm

Joey Saye

4:00pm to 4:45pm

Reba Russell Band

4:00pm to 5:10pm

Vasti Jackson Band

4:00pm to 5:10pm

Zakiya Hooker

4:00pm to 4:45pm

Akeem Kemp Band

5:00pm to 5:45pm

Mark "Muleman" Massey

5:00pm to 5:45pm

Warm Up Wednesday

5:00pm to TBD

Ally Venable

5:30pm to 6:40pm

Marquis Knox with Special Guest

5:30pm to 6:35pm

Andy T Band

5:35pm to 6:45pm

Keith Johnson & The Big Muddy Band

6:00pm to 6:45pm

Sheryl Youngblood

6:00pm to 6:45pm

Larry McCray

6:55pm to 8:10pm

Bubba Sullivan Memorial Jam

7:00pm to TBD

Johnny Rawls

7:00pm to 8:00pm

Marcel Smith

7:00pm to 8:00pm

Thornetta Davis

7:00pm to 8:10pm

Carolyn Wonderland

7:10pm to 8:20pm

The Three Kings

8:30pm to TBD

Bobby Rush

8:40pm to TBD

Curtis Salgado

8:45pm to TBD

Saturday, October 12th

Delta Blues Museum Band

9:00am to 9:30am

Alyssa Galvan

9:45am to 10:15am

Harrell "Young" Rell with Miles Hoyt

10:30am to 11:00am

Pinetop Perkins Boogie Woogie Workshop Showcase

11:15am to 12:45am

Heavy Suga & The SweeTones

12:00pm to 12:55pm

Mathias Lattin Band

12:00pm to 12:55pm

Earl Banks

1:00pm to 1:45pm

Lamont Pearly

1:00pm to 1:45pm

DuWayne Burnside

1:10pm to 2:15pm

Keeshea Pratt Band

1:10pm to 2:10pm

Kenny "Beedy Eyes" Smith with Bob Stroger and Bob Margolin

1:10pm to 2:15pm

Big T & The Family Band with Miss Gladys

2:00pm to 2:45pm

Lucious Spiller

2:00pm to 2:45pm

Sweet Angel

2:30pm to 3:40pm

Rodney Block

2:35pm to 3:40pm

Sterling Billingsley Band

2:35pm to 3:40pm

Benny Turner

3:00pm to 3:45pm

Spoonfed Blues featuring Mississippi Spoonman

3:00pm to 3:45pm

Anson Funderburgh

4:00pm to 5:10pm

Joey Saye

4:00pm to 4:45pm

Reba Russell Band

4:00pm to 5:10pm

Vasti Jackson Band

4:00pm to 5:10pm

Zakiya Hooker

4:00pm to 4:45pm

Akeem Kemp Band

5:00pm to 5:45pm

Mark "Muleman" Massey

5:00pm to 5:45pm

Warm Up Wednesday

5:00pm to TBD

Ally Venable

5:30pm to 6:40pm

Marquis Knox with Special Guest

5:30pm to 6:35pm

Andy T Band

5:35pm to 6:45pm

Keith Johnson & The Big Muddy Band

6:00pm to 6:45pm

Sheryl Youngblood

6:00pm to 6:45pm

Larry McCray

6:55pm to 8:10pm

Bubba Sullivan Memorial Jam

7:00pm to TBD

Johnny Rawls

7:00pm to 8:00pm

Marcel Smith

7:00pm to 8:00pm

Thornetta Davis

7:00pm to 8:10pm

Carolyn Wonderland

7:10pm to 8:20pm

The Three Kings

8:30pm to TBD

Bobby Rush

8:40pm to TBD

Curtis Salgado

8:45pm to TBD